Anasayfa
AnasayfaİletişimHakkımızda

Yine kim iman sahibi bir kardeşinin ihtiyacını giderirse, Allah ü Zü’l-Cemâl de onun ihtiyacını giderir. Kim de inanmış bir kardeşinin herhangi bir kusurunu gizlerse, Settar olan Yüce Allah da dünya ve ahirette onun ayıplarını örter.

...Hadisler...

İlk yeraltı tünel 1 km. uzunluğunda olmuş ve bundan 4 bin yıl önce Fırat nehrinin altından geçmiştir.

...İlginç Bilgiler...

Bana hayatı iki şey sevdirir; AŞK ve ÖZGÜRLÜK....Aşkım için canımı veririm. Ama özgürlüğüm için aşkımı bile feda ederim

...Güzel Sözler...

Site İçi Arama

İstatistik

Merhaba,  

25 Nisan 2017
Salı
İyi Geceler

Toplam Konu Sayısı:17336
Editör Sayısı:2

Yulaflı Peynirli çubuklar


Bir yada iki kelime olarak arama yapın.

Malzemeler:

60 g yulaf unu, 60 g un,

1/2 tatlı kaşığı kabartma tozu,

bir tutam tuz,

1/2 tatlı kaşığı toz hardal,

bir tutam pul kırmızıbiber,

60 g margarin,

60 g çedar peyniri (çok ince rendelenmiş),

30 g Parmesan peyniri (çok ince rendelenmiş),

yumurta (çırpılmış), biraz yağsız süt

Yapılışı:


Önce fırınınızı 200 °C'a ısıtın. Birkaç fırın tepsisini yağlayın. Unu, kabartma tozunu, tuzu, hardalı ve pul kırmızıbiberi derin bir çukur kaba koyup, iyice karıştırın. Yulaf ununu katıp, karışım ince ekmek içi görünümü alana kadar elinizle ovarak margarini yedirin. Çedar peynirini Parmesan peynirinin yarısını ve çırpılmış yumurtayı ekleyip, yumuşak bir hamur elde edinceye kadar karıştırın. Karışımı hafifçe unlanmış bir yüzeye alıp, yoğurun.
Hamuru oklavayla 30 x 22 cm boyutlarında bir dikdörtgen biçiminde açın. Kenarlarını kesip düzelterek, kestiğiniz hamur parçalarını saklayın. Açtığınız hamurun üstüne biraz süt sürüp, kalan Parmesan peynirini serptikten sonra, dikdörtgen hamuru uzunlamasına üç eşit parçaya bölün; sonra her parçayı 5 mm eninde çubuklar halinde kesin. Çubukları fırın tepsilerine aralıktı olarak yerleştirip, tepsileri fırına sürerek, çubukları altın sarısı bir renk alıncaya kadar (10 - 15 dakika) pişirin. Tepsileri fırından alıp, çubukları dikkatle tepsilerden tel ızgaraya aktararak, soğumaları için bir kenara bırakın.
Ayırmış olduğunuz hamur parçalarını yoğurup, 5 cm'lik yuvarlak ve tırtılsız bisküvi kalıbı kullanarak yuvarlaklar halinde kesin; sonra 3 cm'lik yuvarlak ve tırtılsız bisküvi kalıbıyla, her yuvarlağın ortasını çıkarın. Elde ettiğiniz halkaları bir fırın tepsisine yerleştirip, tepsiyi fırına sürerek, halkaları altın sarısı bir renk alıncaya kadar (6 -7 dakika) pişirin. Tepsiyi fırından alıp, halkaları dikkatle tel ızgaraya çıkararak seğumaları için bir kenara bırakın.
Servisten önce her halkanın içine 7 - 8 çubuk geçirip, geniş birtabağa yerleştirin. Kalan çubukları da başka bir tabağa yerleştirip, ayrı ayrı servis yapın.
 

Yemek Tarifleri>>Kurabiyeler ve Büsküviler
15.01.2012 08:52
1076 OkunmaBilgi Paylaşım Sitesi 2011