Anasayfa
AnasayfaİletişimHakkımızda

Yine kim iman sahibi bir kardeşinin ihtiyacını giderirse, Allah ü Zü’l-Cemâl de onun ihtiyacını giderir. Kim de inanmış bir kardeşinin herhangi bir kusurunu gizlerse, Settar olan Yüce Allah da dünya ve ahirette onun ayıplarını örter.

...Hadisler...

Tarih boyunca yeryüzünde bulunan altın 200 kat daha fazlası okyanuslarda bulunmaktadır.

...İlginç Bilgiler...

Belanın en tehlikelisi yüze gülerek gelenidir.

...Güzel Sözler...

Site İçi Arama

İstatistik

Merhaba,  

24 Mart 2018
Cumartesi
İyi Öğleler

Toplam Konu Sayısı:17336
Editör Sayısı:2

Erciyes üniversitesi Sosyal Tesisler


Bir yada iki kelime olarak arama yapın.

 

Sabancı Kültür Sitesi

       Kayserili hayırsever iş adamı Sakıp SABANCI tarafında yaptırılarak Üniversitemize bağışlanan merkez, 1986 yılından beri hizmet vermektedir. Üniversitemizde düzenlenen sosyal ve kültürel faaliyetlerin merkezi konumundaki binada kongre salonu, sergi salonu ve kafeterya salonu bulunmaktadır.
Kongre Salonu:
      • Üniversitemizde düzenlenen konferans, panel, sempozyum, kongre, tiyatro, ve konserler yapılmaktadır. Bu tür faaliyetlerin sağlık bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli profesyonel ses ve ışık düzeni, çift projeksiyon cihazı ve perdesi, 2 adet sahne perdesi, DVD oynatıcı, VHS Kaset Çalar mevcut olup, salonumuzda toplam 424 kişilik koltuk kapasitesi vardır.
Sergi Salonu:
       • Üniversitemiz Güzel Sanatlar Fakültesi ile Güzel Sanatlar Bölümü'nde çalışmalarını sürdüren öğretim elemanı ve öğrencilerin eserleri ile üniversitemiz dışından gelen sanatçıların çalışmaları sergilenmektedir. Bütün bir yıl boyunca sanat çalışmalarına ev sahipliği yapan salonumuz 450 metrekare alana sahip olup, 70 pano alabilecek kapasitededir.

Ayrıca Üniversitemizde bulunan diğer konferans ve sergi salonları aşağıdaki gibidir.
   
KONFERANS SALONU KAPASİTE
Sabancı Kültür Sitesi 424
Tıp Fakültesi Konferans Salonu 500
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu 300
Nuri-Zekiye Has Enstitüler Binası Konferans Salonu 110
Mühendislik Fak.Konferans Salonu 200
Turizm İşl. Otel.Y.O Konferans Salonu 240
Güzel Sanatlar Fak.Konferans Salonu 200
İlahiyat Fak. Konferans Salonu 150
   
Nuri ve Zekiye Has Enstitüler Binası Konferans Salonu

       Kayserli hayırsever iş adamı Kadir HAS tarafından yaptırılan ve 9 Ekim 1997 tarihinde hizmete açılan salon 110 kişiliktir. Konferans ve söyleşilerin yapıldığı salon, çok mükemmel akustik bir konuma sahip olup, ışık sistemi mevcuttur. 

Makbule Küçükçalık Yabancı Diller Yüksek Okulu Konferans Salonu

       Üniversitemizin çeşitli fakülte ve yüksek okullarını kazanan öğrenciler için İngilizce hazırlık sınıflarında bir yıl süre ile temel eğitim verildiği yüksek okulun konferans salonu 280 kişiliktir. Kayserili hayırsever iş adamı Nuh Mehmet KÜÇÜKÇALIK tarafından yaptırılan ve 11 Kasım 1999 tarihinde hizmete açılan salonda ses ve ışık düzeni mevcuttur.

İlahiyat Fakültesi Hacı Mehmet Bayraktar Binası Konferans Salonu

       Kayserili hayırsever iş adamı İzzet BAYRAKTAR tarafından yaptırılan ve 26 Kasım 1998 tarihinde hizmete açılan İlahiyat Fakültesi Hacı Mehmet Bayraktar Binası Konferans Salonu'nda her türlü konferans, panel ve sempozyum yapılmaktadır. Toplam 130 kişilik kapasiteye sahip olan salonda ses ve ışık düzeni mevcuttur.

Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimlik Konferans Salonu

       Üniversitemiz Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesi Başhekimlik Konferans Salonu 120 kişi kapasitelidir. Tıp Fakültesi'nin kendi bünyesinde düzenlemiş olduğu seminer, konferans ve mezuniyet sonrası eğitim programları yürütülmektedir.

Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu

       Kayserili hayırsever iş adamı Nuri CINGILLIOĞLU tarafından yaptırılarak Üniversitemize bağışlanan Fen- Edebiyat Fakültesi Binası'nd iki adet konferans salonu bulunmaktadır. Her türlü konferans, sempozyum ve panelin yapılabildiği 100 ve 170 kişilik salonlarda ses, ışık, slayt  ve sinevizyon sistemi bulunmaktadır.

Mahmut Has Mediko Sosyal Merkezi

       Kayserili Hayırsever iş adamı Kadir HAS tarafından yaptırılan ve 11 Kasım 1999 tarihinde hizmete açılan Mahmut Has Mediko Sosyal Merkezi iki katlı olup, öğrenci kantini, poliklinikler, doktor ve hemşire odaları bulunmaktadır. Ayrıca, merkezde Öğrenci Faaliyetleri Komisyonu Başkanlığına bağlı öğrenci derneklerinin odaları da yer almaktadır.

Kreş ve Anaokulu

       Üniversitemiz personel çocuklarına hizmet veren kreş 160 çocuk kapasiteli olup tam kapasite işletilmektedir.
      Kreşten sorumlu Müdür, Müdür Yardımcısı, 7 öğretmen, 6 bakıcı anne, 1 hemşire, 2 temizlikçi, 3 aşçı olmak üzere toplam 21 personelle hizmet vermektedir.
      Ayrıca Kreş ve Anaokulumuzda 5-6 yaş gurubundaki çocuklarımıza piyano, İngilizce, drama ve folklor eğitimi verilmekte olup yılbaşı programları, 23 Nisan etkinlikleri, mezuniyet baloları gibi etkinlikler düzenlenmektedir.
 

Talas Sosyal Tesisleri

       Amerikalılar tarafından 1871 yılında yaptırılan Talas Amerikan Koleji Binaları, 1978 yılında Üniversitemize devredildikten sonra, gerekli restorasyon çalışmaları yapılan bölümler sosyal tesis olarak kullanılmaktadır. Yaz ayları boyunca açık bulundurulan tesisler 63 yatak kapasitelidir. Bahçesinde 200 kişinin  yemek yiyebileceği tesislerde her hafta Cuma Cumartesi günleri canlı müzik yapılmaktadır. Tesislerimize gelenler tenis kortundan yararlanabilirler.

Web: http://talastesisleri.erciyes.edu.tr
Demir Karamancı Bilim Sitesi

       Kayseri’de kampüs içerisinde hayır sever iş adamı Demir KARAMANCI tarafından yaptırılarak Üniversitemize bağışlanan Demir Karamancı Bilim Sitesi 54 dairelik olup dayalı döşelidir.
      Türkiye genelinde LYS de ERÜ Rektörlüğü tarafından belirlenen puan türü ve derecelere  giren, girdikleri aynı puan türündeki bir programa kesin kayıt yaptıran (ek puanla yerleştirilenler hariç) Demir Karamancı Bilim Sitesi’nde 1 (bir) yıl süreyle ücretsiz olarak kalmaktadırlar. Daha sonraki yıllarda öğrenciler başarılı oldukları takdirde ve imkanlar dahilinde üniversitemizin Bilim Sitesi’nde kalmaya devam etmektedirler.
        Ayrıca, bulundukları Fakülte ve 4 yıllık yüksek okullara en yüksek puanla kayıt yaptıran öğrenciler de imkanlar dahilinde sitede kalmaktadırlar.
        Konut tahsisi yapılan öğrencilerimiz bu siteden ücretsiz olarak yararlanmaktadır.
 

Hızıroğlu Konağı

       Kayseri'de kampus içerisinde hayır sever iş adamı Faik HIZIROĞLU tarafından yaptırılarak üniversitemize bağışlanan Hızıroğlu Konağı, 3 katlı olup, 6'sı suit oda olmak üzere dayalı döşeli 42 daireden oluşmaktadır.  

Üniversite Lojmanları

       Devlet bütçesinden yaptırılan ve öğretim elemanları ile idari personelin faydalanacağı Üniversitemiz Lojmanları merkez kampuste bulunmaktadır. Dört blok halinde toplam 147 daireden meydana gelen lojmanlar hizmetin yürütülmesinde, sürat ve verimliliğin artırılması, iş, zaman ve emek kaybının önlenmesinde büyük katkılar sağlamaktadır.

Kadir Has Merkez Kütüphanesi

       Kayseri'li hayırsever işadamı Kadir HAS tarafından yaptırılan ve 25 Ekim 2001 tarihinde hizmete açılan binada konferans ve okuma salonları ile müze bulunmaktadır. 10.000 metrekare kapalı alanı ile Orta Doğu'nun en büyük kütüphane binası olan binada, 45.000 kitap genç araştırmacıların istifadesine sunulmuştur. Medline ve internet hizmeti ile desteklenen ve sürekli olarak kendini yenileyen Tıp Fakültesi Kütüphanesinde ise 50.000 adet süreli yayın bulunmaktadır. Bunların dışında; çok gelişmiş İlahiyat Fakültesi Kütüphanesi, İ.İ.B.F. Kütüphanesi, Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde Prof. Dr. Mehmet Kaplan Kitaplığı, Tarih Bölümü Kitaplığı ile diğer fakülte ve yüksekokullarda öğrencilerimizin faydalanmaları için kitaplıklar kurulmuştur. 

Personel Yemekhanesi

       Üniversitemiz Merkezi Kafeteryasında Akademik ve İdari personele 6 ayrı salonda yemek hizmeti verilmektedir. Salonlarda aynı anda 1050 kişi yemek yiyebilmektedir. Personel yemekhanesinden 1600-1700 kişi yararlanmaktadır.
       Akademik personelin yemek yediği üç ayrı salonda 2001 tarihinden itibaren self servisten garsonlu servise geçilmiştir. İdari Personeller içinde 2004 tarihinden itibaren self servisten garsonlu servise geçilmiştir.
       Üniversitemize bağlı Fakülte ve yüksekokul öğrencilerine öğle yemeği hizmeti, Öğrenci Merkezi kafeteryasında, Veteriner Fakültesi ve Mimarlık Fakültesi yemek salonunda verilmektedir.
       Öğrenci Merkezi Kafeteryası ; 2 katlı olup, 4 salonda aynı anda 2500 kişi yemek hizmetinden faydalanmaktadır. Bu 4 salonda 8 tevzi bankosu bulunmakta ve 5000 kişi yemek yemektedir. Öğrenci yemekhanesinde, yemek hızlı bir şekilde yenecek olursa günde 8000 kişi yemek yiyebilir. Öğrenci yemekhanesinde kullanılan malzemeler 05 Ocak 2009 itibariyle yemek hazırlama, dağıtım ve sonrası hizmetler müstecir firma tarafından yürütülmektedir.
       Veteriner Fakültesi yemek salonunda sadece yemek dağıtımı yapılmaktadır. Buraya öğrenci için Öğrenci Yemekhanesinden günlük 300-350 kişilik, personel için de Personel Yemekhanesinden 50-100 kişilik yemek, Öğrenci Merkezi Kafeteryanın servis aracı ile gönderilmektedir.

Öğrenci Yemekhanesi

       Üniversitemiz öğrenci yemekhanesi aynı anda 1800 kişiye yemek hizmeti vermekte olup, dört salon, sekiz tevzi bankosunda günlük 5000 kişi yemek yemektedir. Ayrıca öğle yemeğinin yanı sıra akşam yemeği hizmeti de verilmektedir.       
       Öğrenci yemekhanesinde kullanılan malzemeler , yemek hazırlama, dağıtım ve sonrası hizmetler 05 Ocak 2009 tarihinden itibaren müstecir firma tarafından yürütülmektedir.
       Mimarlık ve Veterinerlik Fakülteleri Öğrenci Yemekhanelerinde de yemek hizmeti verilmektedir. Öğrenciye sağlıklı, hijyen koşullara uygun yemek hizmeti vermek amacıyla açılan yeni bina (Öğrenci Merkezi Kafeteryası) en son teknik donanımla kurulmuş olup 2 ayrı mutfağa sahiptir.

Gevher Nesibe Hastanesi Yemekhanesi

       Üniversitemiz Tıp Fakültesi Gevher Nesibe Hastanesinde görevli personele hizmet veren yemekhaneden toplam 3500 kişi faydalanmaktadır. Hastanede tedavi gören hastaların yemekleri de, diyetisyenler kontrolünde bu yemekhanede hazırlanmaktadır.

 

Üniversiteler>>Erciyes Üniversitesi
31.12.2011 19:19
1742 OkunmaBilgi Paylaşım Sitesi 2011