Anasayfa
AnasayfaİletişimHakkımızda

Temizlik imanın yarısıdır.

...Hadisler...

Bir kişinin yaşayabildiği en yüksek vücut ısısı 46.5 derecedir. Normal değer ise 35 – 37dir.

...İlginç Bilgiler...

Adelet her yerde geçerli olan bir sermayedir

...Güzel Sözler...

Site İçi Arama

İstatistik

Merhaba,  

18 Mart 2018
Pazar
İyi Öğleler

Toplam Konu Sayısı:17336
Editör Sayısı:2

Fısıltı Kitabının özeti


Bir yada iki kelime olarak arama yapın.

 

   

   Nora, biyoloji dersinde sıra değişimi ister ve bu değişimden sonra hayatı da değişir. En iyi arkadaşı Vee ile oturmaktır amacı fakat eğitim koçu Norayı sınıfa yeni gelen adı Patch olan kimsenin tanımadığı biriyle oturmaya mahkum kalır… Nora Patch’ a karşı anlamsız bir ilgi duymaya başlar. Patch’ in gözlerine her baktığında hep bir bilinmedik bir korku, bir derinlik hisseder.

 


 

     Bir yandan da anlamsız bir sevgi.Patch cennetten kovulmuş bir melektir kanatları koparılmıştır. Nora ise yarı insan yarı nefilimdir. Ama nefil olduğunu bilmez. Patch yine cennete girebilmek için baş meleklerin verdiği görevleri yerine getirir. Patch bir ölüm meleğidir görevi ise Norayı öldürmek. Norayla yakınlaşır gezerler felan Norayı evine bırakır. Birgün Noranın evine gider –artık sevgilidirler-yemek yapmaya başlarlar. Patchin elinde keskin bir bıçak vardır Nora farkına varır öldürülmek istendiğinin. Patch vazgeçer .Çünkü o da Norayı sevmeye başlamıştır.

 

 

 

   Okula yeni bir psikolojik danışman gelir adı Dabria… O da bir ölüm meleğidir ve Patchin eski sevgilisidir. Patchle Noranın çıkmaya başladığını duyunca Norayı öldürmek için peşine düşer. Dabria Norayı hep odasına çağırır. Patch hakkında olumsuzluklar uydurarak ondan ayırmak ister. Patch bunu öğrenir ve Noraya her şeyi anlatır.

 

 

 

     Bir ölüm meleği olduğunu ve listenin en başında sevgilisi Noranın olduğunu… Nora bunları güçte olsa atlatır Patch Nora için bütün görevlerinden vazgeçer. Dabria onu öldürmek için saldırır ama beceremez Nora yaralı halde odasına kaçmayı başarır. Dabria odaya gelir fakat Norayı bulamaz evin arkasında ki boş araziden yangın çıkararak evi yakmaya başlar. Noranın olduğu oda yanar, Nora alevlerin arasından patchin yardımıyla çıkmayı başarır. Patche herşeyi anlatır. Patch Dabria yı bulur ve yemin ettirir eğer Noraya zarar verirse kanat tüyünün yakılarak cehenneme zincirleyeceğini söyler. Norayı kurtardığı için Patch koruyucu melek omuştur. Noranın koruyucu meleği.

 

 

 

   Artık hayat Nora için kovalamaca kaçmaca şeklindedir. Patch Noranın koruyucu meleğidir Noranın sırtı artık hiç yere gelmez…. 


   “Okuyucuyu sarsan tüyler ürpertici bir roman… Nora’nın kötü çocuk Patch’le fırtınalı aşkı okurları kendilerinden geçirecek.”


 

 Özetleyen : Tayfun Eren İNCEL' teşekkür ederiz.

 

 

Kitaplar>>Roman Özetleri
28.12.2012 17:16
16773 Okunma

Gönderen:nora

-->  21.05.2014 14:07

 benc kitap çokzelll ^^
Bilgi Paylaşım Sitesi 2011