Anasayfa
AnasayfaİletişimHakkımızda

Kul, şüpheli şeylere düşme endişesiyle bir kısım sakıncası olmayan hususları da terk etmedikçe gerçek takvaya ulaşamaz

...Hadisler...

Insan vucudu bir saniyede iki milyon kirmizi kan hucresi uretir.

...İlginç Bilgiler...

Küçük şeylere gereğinden fazla önem verenler, elinden büyük iş gelmeyenlerdir

...Güzel Sözler...

Site İçi Arama

İstatistik

Merhaba,  

24 Mart 2018
Cumartesi
İyi Öğleler

Toplam Konu Sayısı:17336
Editör Sayısı:2

Final Kitabının özeti


Bir yada iki kelime olarak arama yapın.

 Nora artık kara elin ordusunun komutanıdır. Heşvan ayına iki hafta kalmıştır. Nora ve Patch baş meleklere söz vermiştir, savaşı durduracaklarına dair. Noray yarı nefilken Hank onu ordunun başına geçirmek için safkan nefil yapmıştır. Hank ölünce Nora ordunun komutanı olmuştur. Nefiller Noranın bir kovulmuş melekle –Patch – Çıktığını biliyorlardır. Dante ordunun ileri gelenlerinden bir  teğmendir. Norayla anlaşma yaparak Nefillerin fikrini değiştirmek için sahte sevgili olurlar. Bu Nefillerin güvenini kazanmak için. Dante Noranın yanına gelir her sabah. Norayı Heşvan ayına yani kovulmuş meleklerle Nefillerin savaşına hazırlar. Nora günden güne güçlenir. Antremanda Dante Noraya bir sıvı içirir-Şeytan hilesi- Sonra Nora Patch’ e her şeyi anlatır. Ve Blakelly’ nin laboratuarını bulmaya çalışırlar. –Dante ve Blakelly şeytan hileleri üzerine çalışırlar-

 

                Nora ve Patch plan yaparlar. Blakellyi tam yakalayacakken Blakelly Norayı esir alarak Norayı yan tarafından bıçaklar. Blakelly kaçmıştı, zehirli bıçakta Norada saplı kalmıştır. Blakelly bıçağı almak için Patch’e panzehiri getirdi.

 

Pepper bir baş melektir. Şantajcısı vardır. Ve onu öldürmek için Patchle konuşmak ister. Ve Norayı kaçırır. Nora elinden kaçar. Patche herşeyi anlatır. Scott ve Nora Pepper ile anlaşır ve şantajcısını bulacağını söz verirler. Şantajcının dediği yere giderler. Scott Pepperin kılığına girer. Nora mezarın üstüne gider. Noranın arkasından biri saldırır “Dante”. Şantajcı Danteydi. Dante şeytanın hilesi ile Patchi bağlamış. Scottu bayıltmıştır. Nora ise bir sokak köpeği tarafından kurtulmayı başarmıştır. Dante Noraya kovulmuş meleklere çalıştığını anlatır. Nora bunu duyunca yıkılmıştır. Dante orada Noranın rütbesine geçmeyi planladığını söyler. Nora bir toplantı düzenler Nefillerle. Danteyi düvelloya davet eder.

 

 Pepper bütün kovulmuş meleklerin tüylerini ve Danteyi öldürecek bir bıçak için cennete girer. Sonra Marcie tüyleri ele geçirir. Noranın Hankı yani babasını öldürdüğünü öğrenmiştir. Bütün tüyleri ateşe vermiştir. Tüylerin yanması bütün kovulmuş meleklerin cehenneme kilitlenmesi demekti. Patchinde. Nora Patchin tüyünü bulamamıştır. Patch artık cehennemdedir. Düello günüdür. Bu arada Noraya Vee Nefil olduğunu itiraf etmiştir. Nora Patchimi kaybetmiştir. Düelleyo giderler. Nora, Scott ve Vee. Bütün Nefiller ordadır. Dante yoktur. Ve bir gümbürtü duyulur. Adımlar gittikçe yaklaşır. Gelenler kovulmuş meleklerdir. Ve en önde Dante. Dante kovulmuş melekleri  cehennemden bağlılık yemini ettirerek şeytan hilesi içirmiştir. Heşvanın son günüdür. Savaş başlar. Nefillerin bir şeyden haberi yoktur. Şoktadırlar. Savaş başlar ve ateşli bir şekilde devam eder. Nora Rixonla dövüşür. Onu öldürdükten sonra Nora Danteyi bulur. Ve onunla döğüşmeye başlar. Dante Scottu öldürür. Nora da Dantenin vücuduna girer ve kılıcı kalbine saplar. O anda Dantenin vücudu Norayı içinden atar.

 

Dante ölmüştür, o ölünce bütün kovulmuş meleklerde ölmüştür. Nora Patchi görür. Patch bir şekilde cehennemden çıkmıştır. Scott ölmüştür. Nora ile Patch kazanmıştır.

 

Üç yıl sonra

Vee Gavin adında biriyle evlenecektir. Nora ve Patch evlenmiştir. Eski günlerdeki gibi yine motorlarına binerek düğünden kaçıp daha sakin bir yere giderler. Patch ve Nora sonsuza kadar birbirlerinindir.  

 

Özetleyen: Tayfun Eren İNCEL' e teşekkür ederiz.

Kitaplar>>Güncel Kitap Özetleri
17.03.2013 07:36
5513 Okunma

Gönderen:esra

-->  03.10.2013 13:48

kitap süper herkese tavsiye ederim tüm serisini okudum :)


Gönderen:bilinmeyen

-->  20.05.2013 21:10

 internette şimdiye kadar gördüğüm en güzel özet, çok teşekkür ederim, mükemmel olmuş
Bilgi Paylaşım Sitesi 2011