Anasayfa
AnasayfaİletişimHakkımızda

İlim öğrenme yolunda olan kimseye, Cenab-ı Allah, Cennet’e giden yolları açar.

...Hadisler...

18 Şubat 1979 yılında sahra çölüne kar yağmıştı.

...İlginç Bilgiler...

Eğer herkes, dost sandığı kimselerin kendi arkasından söylemiş olduklarını duymuş olsaydı, dünyada dost kalmazdı

...Güzel Sözler...

Site İçi Arama

İstatistik

Merhaba,  

15 Aralık 2017
Cuma
İyi Öğleler

Toplam Konu Sayısı:17336
Editör Sayısı:2

3 Bant 3 Top Bilardo Nasıl Oynanır


Bir yada iki kelime olarak arama yapın.

 Karambol oynuyorsunuz, artık birçok vuruş tekniğini iyi biliyorsunuz ve işleri biraz daha zorlaştırmak, çıtayı yükseltmek istiyorsunuz. İşte size gerçek anlamda emek isteyen bir oyun; 3-Bant.

3-Bant, gerçek anlamda "hesap kitap işi" diye tanımlanabilecek bir oyun. Artık masanın küpeştesindeki "baklava"lar size çok daha fazla şey ifade etmek zorunda, çünkü 3-Bant oynarken kullanılan bütün hesap sistemleri bu işaretler aracılığıyla yapılıyor. Matematiği çok fazla sevmeseniz bile önemli değil, çünkü bir süre sonra belirli hesaplar kafanıza yerleşecek ve bazı hesapları ezberlemiş olacaksınız. Ama iş bununla bitmiyor, 3-Bant oynarken karşınıza çıkacak yeni vuruş teknikleri iyi bir 3-Bant oyuncusu olma yolunda katetmeniz gereken zorlu yollardan biri.

3-Bant, adı üstünde kendi topunuzu 3. topa temas ettirmeden önce minimum 3 bant (ya da aynı banda birden fazla da temas ettirilebilir) dolaştırmanız gereken bir oyun. Bu yüzden çuhanın kalitesi, topların temizliği, bantların kıvamı, masadaki ısıtma sistemi ve hatta ortamdaki nem oranı gibi birçok faktör atışlarda ortaya çıkan sonuçları değiştiriyor. Hatta sürekli aynı koşullarda oynasanız bile vuruş anında farklı verdiğiniz en ufak bir hız veya falso bile atışın çok farklı sonuçlanmasına sebep olabiliyor. 3-Bant oyununu zevkli kılan faktörlerden biri de bu, henüz hiçbir oyuncu bu oyuna %100 hakim değil. Bu yüzden bu oyunda da karambolde olduğu gibi ciddi bir antrenman ve yetenek kombinasyonu gerekiyor.

3-Bantta karambolden biraz daha farklı olarak, psikoloji, taktik ve konsantrasyon konularında kendinizi daha fazla geliştirmeniz lazım. Her atış çok ciddi bir konsantrasyon gerektiriyor, bu açıdan oyun kondisyonunuzun iyi olması şart.

Karambol oynayan her oyuncu öyle ya da böyle bir şekilde 3-Bant oyununun da temellerini atmış demektir. O yüzden bir 3-Top sever iseniz, bu oyunu da denemenizi tavsiye ederiz.

Hobiler>>Bilardo
25.07.2013 21:06
2507 OkunmaBilgi Paylaşım Sitesi 2011