Anasayfa
AnasayfaİletişimHakkımızda

“ Mümin, aldansa da aldatmayı asla düşünmeyen ve şartlar ne olursa olsun her zaman kendi karakterini sergileyen bir asil; fâcir ise, türlü türlü ayak oyunlarına teşebbüs etmekten hiçbir zaman sıkılmayan seviyesiz bir zelildir.”

...Hadisler...

Bir devekuşunun gözü beyninden büyüktür.

...İlginç Bilgiler...

Dehanın %1 i ilham %99u terdir.

...Güzel Sözler...

Site İçi Arama

İstatistik

Merhaba,  

20 Şubat 2018
Salı
İyi Öğleler

Toplam Konu Sayısı:17336
Editör Sayısı:2

Kütahya Doğal Güzellikleri Ve Mesire Yerleri


Bir yada iki kelime olarak arama yapın.

ÇAMLICA MESİRE YERİ    
     
Kütahya'nın batısında, şehir merkezine 5 km. uzaklıktaki Çamlıca mesire alanı, orman içi dinlenme yeri olarak düzenlenmiştir. Altyapısı, piknik yerleri ve hizmet alanları Orman İşletmesi tarafından yapılarak özelleştirilmiştir. Çamlıca, çam ağaçları, soğuk suları, temiz havası ve insanı rahatlatan manzarası ile geniş bir mesire yeridir.

MURAT DAĞI   
Kütahya’nın güneyinde bulunan Murat Dağı, Gediz İlçesine 30 km uzaklıktadır. 2312 m. yükseklikteki bu dağ, Kütahya’nın olduğu gibi Ege Bölgesinin de en yüksek dağıdır. Kestane, meşe ve çam ormanlarından oluşan bir bitki örtüsüne sahip olan Murat Dağı, temiz havası, soğuk suları ve özellikle zengin termal kaynaklarıyla çok önemli bir yayla turizm merkezidir.

 

GÖLCÜK YAYLASI   
Kütahya’nın güneybatısında bulunan Gölcük Yaylası, Simav İlçesine 10 km uzaklıktadır. Çam ormanları arasındaki  yayla, her türlü alt yapıya sahip olup, 1450 m. yükseklikte, eşsiz bir piknik alanına sahiptir.


PORSUK BARAJI

Kütahya Eskişehir karayolunda şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. Porsuk Çayının taşkınlıklarından çevreyi korumak amacıyla yapılmış olan baraj son yıllarda olta balıkçılığının önemli bir merkezi haline gelmiştir. Porsuk Barajında Sofça Köyü civarında su sporları (sörf, kürek, yelken v.b) için sabit iskele ve yüzey çalışmaları yapılmıştır.     

ENNE BARAJI
Kütahya’ nın batısında şehir merkezine 16 km uzaklıkta bulunan baraj, olta balıkçılığının da yapıldığı güzel bir mesire alanı olarak düzenlenmiştir.


KURUÇAY GÖLETİ
Tavşanlı ilçesinin güneyinde ilçeye 7 km uzaklıktadır. Sulama amaçlı yapılan gölet, asıl işlevinin yanı sıra temiz çevresi ile önemli bir piknik alanıdır.

 ILICAKSU (SARIKIZ) MESİRE YERİ
Domaniç ilçesine 5 km uzaklıktaki Ilıcaksu Köyü yerleşim birimi içerisinde bulunan Sarıkız, çok güzel bir mesire yeridir. Yerden fışkıran pınarları neticesinde küçük bir gölet görünümünü alan Sarıkız, yeşilliklerle beraber tabii güzellik kazanmıştır. Suyu çok temiz ve yıl boyunca değişmeyen 18˚C su sıcaklığına sahiptir. Sarıkız mesire yeri çevresinde çok sayıda alabalık tesisi bulunmaktadır.  
             

Gezi Rehberi>>Kütahya
13.12.2011 20:21
3980 OkunmaBilgi Paylaşım Sitesi 2011