Anasayfa
AnasayfaİletişimHakkımızda

“Hayırlı bir işe vesile olan, onu yapan gibidir.”

...Hadisler...

Kereviz yerken harcanan kalori, kerevizin içindeki kaloriden daha fazladır.

...İlginç Bilgiler...

Hiç kimseye sonunda kendini üzecek kadar değer verme

...Güzel Sözler...

Site İçi Arama

İstatistik

Merhaba,  

24 Şubat 2018
Cumartesi
İyi Geceler

Toplam Konu Sayısı:17336
Editör Sayısı:2

Fireworks Kullanımı


Bir yada iki kelime olarak arama yapın.

 

 Fireworks Kullanımı 

  İndirmek için tıklayın  

 

FREWORKS
Not: Bu dokumanı uygularken ek klasördeki resimlerden faydalanabilirsiniz. Anlatım oradaki resimler üzerine yapılmıstır.
BITMAP DÜZENLEME
Macromedia Fireworks hem Bitmap (yani piksel tabanlı) düzenleme ortamı hem de vektörel bir çizim programıdır. Bu iki çizim yöntemi Fireworks uygulamasında birleserek size güçlü ve çok yönlü bir araçlar kümesi sunar.
Bitmap'ler, piksellerden olusan resimlerdir. Bir tuval üzerindeki bir resimde oldugu gibi, bir hatayı kaldıramazsınız; bu hatayı silmeli veya hatayı "boyayarak" kapatmalısınız. Vektörel nesneler, matematiksel çizgilerden olusan resimlerdir. Bu yüzden kolaylıkla tasınabilir, yeniden sekillendirilebilir ve hatta silinebilirler.
Fireworks, Bitmap resimlerinin görünümü ile vektör grafiklerin esnekligi, kontrol edilebilirligi ve düzenlenebilirligini tek bir ortamda birlestirir. Nesneler üzerinde yumusak, belli belirsiz gölgeler olusturduktan sonra nesnenin seklini degistirdiginizde, gölgenin yeni sekle göre yeniden olusturuldugunu görürsünüz.
Bir Bitmap resmi düzenlemek ile vektörel bir nesne üzerinde degisiklik yapmak iki farklı islemdir. Fireworks 'teki Tools (Araçlar) paneli uygun araçları seçebilmenizi kolaylastırmak için bir vektör araçları kümesine ve bir bitmap araçları kümesine bölünmüstür. Eger bir Bitmap resmi seçiliyken vektör aracı kullanırsanız, Fireworks otomatik olarak vektör düzenleme moduna geçer.
Eger bir vektör nesnesi seçili durumdayken, bir Bitmap aracı seçerseniz, tuvalde bir Bitmap nesnesi varsa Bitmap düzenleme moduna geçersiniz. Eger bir Bitmap nesneniz yoksa, imleç evrensel olarak kabul edilen "Hayır" sembolüne (üzerinde çapraz bir çizgi olan daire) dönüsür ve sizi uyarır; Fireworks bir vektör nesnesi üzerinde bir Bitmap aracı kullanmanıza izin vermeyecektir. Geçis öylesine rahat olur ki, aracın degistirildigini anlamayabilirsiniz.

 

 

Dosya Arşivi>>Kitaplar
28.01.2012 09:53
1163 OkunmaBilgi Paylaşım Sitesi 2011