Anasayfa
AnasayfaİletişimHakkımızda

İnsanın izzeti inancını hayatına yansıtmasında, kişiliği aklını hep hayra kanalize etmesinde, şeref ve asaleti de ahlakını güzelleştirmesindedir.

...Hadisler...

Bir köpeğin 20'de 1'i kadar koku alma yeteneğine sahibiz...

...İlginç Bilgiler...

Ne kadar bilirsen bil, söylediklerin karşındakinin anlayabildiği kadardır.

...Güzel Sözler...

Site İçi Arama

İstatistik

Merhaba,  

22 Mart 2018
Perşembe
İyi Sabahlar

Toplam Konu Sayısı:17336
Editör Sayısı:2

Gayrımenkulün Satışının önlenmesi Bakımından Tedbir Konulması Dilekçesi


Bir yada iki kelime olarak arama yapın.

 ....... MAHKEMESİNE

 

                                                                                                                       ANKARA

                                                                         

                                                                                               TEDBİRTALEPLİDİR

   

DAVACILAR              :.......                           

 

VEKİLİ                         :.......

                                                                                  

DAVALI                       :.......        

 

KONU                          : Tapu İptal ve tescil

 

DEĞER                        : .......

 

AÇIKLAMALAR    :1-Müvekkillerimiz, 6 kardeşli bir ailenin çocuklarıdır. Babalarını uzunzaman önce yitiren müvekkillerimizden, en küçük olması nedeni ile Ayşe evdeyaşlı ve hasta annesinin bakımı ve tedavisi ile ilgilenmek durumunda kalmıştır.Uzun yıllar şeker, yüksek tansiyon ve hafıza kaybı hastalıklarını çekenkadıncağız 3 ay önce 96 yaşında iken ölmüştür. (veraset ilamı ektedir)

 

2-Kardeşlerden en büyüğü olan  Ali ise, işsiz ve kötü alışkanlıkları olan biridir. Babalarının sağlığındakendisine tüm imkanlar tanınmış, evlenirken daire ve dükkanlar verilmiş, ancakçok kısa zamanda boşandığı gibi üzerine yapılan mülkleri de sefa aleminde yemişbitirmiştir.

 

3-Babası öldükten sonra da yine yaşlı annesindenyeni iş kurmak bahanesi ile sık sık nakit paralar almış, kumarda tüketmiştir.

 

4-En son olarak da müvekkillerimizin .......Köy, ....... mevkii, Pafta:......., Parsel: ....... da bulunan ..... m2taşınmazını ..........-TL bedelle 96 yaşındaki annesinden bilmediğimiz birşekilde aldığı özel satış vekaleti ile sonradan evlendiği eşinin babasınasattığını öğrenmiş bulunmaktayız. Müvekkillerimizin annelerinin

 

5-............ nin amacı tamamı ile şahsimenfaate yönelik olup, sonradan diğer mirasçılardan kaçırdığı bu malı da parayaçevirerek gününü yaşayacaktır.

 

6-Gayrımenkulü satın alan ............nınhiçbir geliri olmadığı gibi, kendisine de müvekkilimizin ağabeyi( yani damadı)bakmaktadır.

 

7-Bu nedenle muvazaalı bir şekildegerçekleştirilen bu satış işleminin iptali ile yeniden mirasçılar adınatescilini talep etmekteyiz. Yine kötü niyetli davalının gayrı menkulü üçüncükişilere satmasının önlenmesi için de yukarıda ada pafta ve parseli belirtilengayrımenkulün satışının önlenmesi bakımından tedbir konulmasını istemekteyiz.

 

YASAL NEDENLER  : BK VE İLGİLİ YASAMADDELERİ

 

KANITLAR                 : Tapu Kaydı, Veraset İlamı, Tanıklar hertürlü delil.

 

CEVAP SÜRESİ        : 10 Gündür

 

İSTEM SONUCU     : Açıklanan nedenlerle, kötü niyetli davalının gayrı menkulü üçüncükişilere satmasının önlenmesi için de yukarıda ada pafta ve parseli belirtilengayrımenkulün satışının önlenmesi bakımından tedbir konulmasını, taşınmazındavalı adına olan kaydının iptaline karar verilmesini, yargılama giderlerininkarşı tarafa yükletilmesini, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 SayılıKanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukatolarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.

 

                                                                                                    DAVACILAR VEKİLİ

Dosya Arşivi>>Diğer Dosyalar
21.07.2013 08:28
1128 OkunmaBilgi Paylaşım Sitesi 2011