Anasayfa
AnasayfaİletişimHakkımızda

“Ey İnsanlar! Selamı aranızda yaygın hale getirin.. Sofranız herkese açık olsun, çokça ikram edin.. sıla-ı rahimde de kusur etmeyin.. bir de insanların uykuya daldıkları anlarda, gecelerin karanlığını namazla delin.. böylece selametle Cennet’e girin!.”

...Hadisler...

Yazar Rudyard Kipling sadece siyah mürekkep kullanırdı.

...İlginç Bilgiler...

Kalbi ve sözü bir olmayan kimsenin yüz dili bile olsa, o yine dilsiz sayılır.

...Güzel Sözler...

Site İçi Arama

İstatistik

Merhaba,  

28 Şubat 2017
Salı
İyi Geceler

Toplam Konu Sayısı:17336
Editör Sayısı:2

Babalık Davası Nasıl Açılır


Bir yada iki kelime olarak arama yapın.

 ....... MAHKEMESİNE

 
 
                                                                                                                       ANKARA
      
DAVACI               :.......
 
VEKİLİ                :.......
      
DAVALI              :.......
 
KONU                 : Babalığın Tespiti
 
AÇIKLAMALAR :1-Müvekkilimiz davalı ile .... yıl nişanlı/sevgili kaldıktan sonra ayrılmıştır.Bu nişanlılık dönemleri içerisinde defalarca birlikte tatile çıkmışlar vebirlikte olmuşlardır. Müvekkilimizin birlikte kaldıkları otellerde ve plajlardaçekilmiş fotoğrafları bulunmaktadır. Bunları mahkemeye delil olarak sunacağız.
 
2-Evlilik gibi çok kutsal bir beraberliğeherkesin huzurunda adım atan müvekkilimiz, müstakbel eşine güvenmiş, böyle birilişkiye girmekten çekinmemiştir.
 
3-Müvekkilimiz müstakbel eşine bir bebekbeklediğini söylediğinde, davalı kendisini evlenmeye zorlamak için yalansöylediğini ve çocuğun kendisinden olmadığını söyleyerek, müvekkilimizi terketmiştir. Müvekkilimiz incinmiş ve günlerce evden dışarı çıkamamıştır. Her şeyerağmen müvekkilimiz çocuğunu doğurmuştur. Bir kız çocuğu dünyaya getirmiştir.
 
4-Çocuk davalıya aittir. Müvekkilimizinyetiştirilme tarzı ve aile yapısı gereği bir başkası ile ilişkiye girmesiimkansızdır.
 
5-Çocuk doğalı henüz 1 yıl olmamıştır. Anneadına yasal süresi içinde çocuğu kabullenmeyen davalıya karşı bu davayı açmakve çocuğun nesebini düzeltmek üzere mahkemenizden karar almak gerekmiştir.
 
YASAL NEDENLER: MK.m 249 vd.
 
KANITLAR            : Tanıklar, nişan ve gezi fotoğrafları, her türlü inceleme ve sağlıkraporu, her türlü kanıt.
 
İSTEM SONUCU    : Açıklanan nedenlerle, müvekkilimizin kızınınbabasının davalı ....... olduğu konusunda karar verilmesine, çocuğun, babasınınnufus kaydına geçirilmesine, yargılama giderlerinin karşı tarafayükletilmesine, 1136 Sayılı Avukatlık Kanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik164/son fıkrası uyarınca karşı taraf vekalet ücretinin Avukat olarak adımızahükmedilmesine karar verilmesini talep ederiz.
 
                                                                                               DAVACIVEKİLİ
                                                                                                             .......
Dosya Arşivi>>Diğer Dosyalar
20.07.2013 07:54
932 OkunmaBilgi Paylaşım Sitesi 2011