Anasayfa
AnasayfaİletişimHakkımızda

“İnsanların en kerimi olmak isteyen Allah’a karşı takva duygusuyla dopdolu olsun.. en kuvvetli olmayı dileyen Allah’ın havl ve kuvvetine sığınıp O’na mütevekkil bulunsun.. ve her kim de insanların en zengini olmayı murad ederse kendi elindekinden çok Allah’ın bitip tükenmeyen hazinelerine güvensin.”

...Hadisler...

Dünyanın en kalabalık ülkesi: Çin–1.237.000.000 kişi

...İlginç Bilgiler...

İnsanlar aya benzer çünkü; kimseye göstermedikleri bir karanlık yüzleri daha vardır.

...Güzel Sözler...

Site İçi Arama

İstatistik

Merhaba,  

21 Mart 2018
Çarşamba
İyi Öğleler

Toplam Konu Sayısı:17336
Editör Sayısı:2

Boşanma Davası Dilekçesi


Bir yada iki kelime olarak arama yapın.

 ....... MAHKEMESİNE

 

ANKARA

 

 

DAVACI :.......

 

VEKİLİ :.......

 

DAVALI :.......

 

KONU : Ayrılık Kararı Verilmesi İstemimizdir.

 

AÇIKLAMALAR :1-Müvekkilimiz davalı ile ....... önce evlenmişlerdir. Davalının ikinci eşidir.Davalıdan ......., ....... bulunmaktadır. Evlilik Nüfus kaydı ....... İli,....... İlçesi, ....... Mahallesi, ....... Cilt No, ....... Sayfa No ve .......Kütük Sıra No dadır.

 

2-Davalı son birkaç aydır faklı davranışlariçine girmiş, sinirli tutumları ile evliliği çekilmez hale getirmiştir.Akşamları eve geç ve içkili gelmekte, zaman zaman sevmek için uyandırdığıçocukları da hırpalamaktadır. Müvekkilimizi de birkaç kez dövmüş, araya girenkomşular vasıtası ile yatışmıştır.

 

3-Müvekkilimiz, tüm bunlara rağmen eşinisevmekte ve boşanmak da istememektedir. Ancak eşinin bir müddet ayrı kalması,belki eşine ve çocuklarına olan özlemini artırabilecektir. Böylelikle belki de yok yere bitecek bir evliliği dekurtarma şansı olacaktır.

 

4-Bu nedenle tarafların ayrılığına kararverilmesini istemekteyiz.

 

YASAL NEDENLER : MK. HUMK ve İlgili Mevzuat

 

KANITLAR : Nüfus kayıtları,tanık beyanları ve Her Tür kanıt

 

CEVAP SÜRESİ : 10 Gündür

 

İSTEM SONUCU :Açıklanan nedenler ile tarafların ayrılığına karar verilmesini, her türlüyargılama giderinin karşı tarafa yükletilmesini, 1136 Sayılı AvukatlıkKanununun 4667 Sayılı Kanunla değişik 164/son fıkrası uyarınca karşı tarafvekalet ücretinin Avukat olarak adımıza hükmedilmesine karar verilmesini talepederiz.

 

 

DAVACIVEKİLİ

.......

Dosya Arşivi>>Diğer Dosyalar
20.07.2013 07:45
876 OkunmaBilgi Paylaşım Sitesi 2011